nauka bez opłat
Szkolimy zawodowo
Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe w Olsztynie
Monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych
- System:Zaoczny
- Wiek:Od 18 lat
- Czas:1 rok
Monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych to specjalista odpowiedzialny za instalację, konfigurację, konserwację oraz naprawę sieci telekomunikacyjnych i urządzeń z nimi związanych. Praca montera obejmuje instalację kabli, montaż urządzeń, testowanie i diagnozowanie problemów, a także wykonywanie napraw. Monterzy pracują z różnorodnymi technologiami, w tym z sieciami światłowodowymi, miedzianymi, a także z systemami bezprzewodowymi.
Kwalifikacja zawodowa
- INF.01. Montaż i utrzymanie torów telekomunikacyjnych oraz urządzeń abonenckich
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji INF.01. Montaż i utrzymanie torów telekomunikacyjnych oraz urządzeń abonenckich:
- montażu i konserwacji traktów telekomunikacyjnych;
- wykonywania pomiarów parametrów transmisyjnych w torach telekomunikacyjnych;
- montażu i konfigurowania urządzeń abonenckich.
Kariera
Absolwenci kierunku monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych mają szerokie możliwości kariery. Mogą znaleźć zatrudnienie w firmach telekomunikacyjnych, przedsiębiorstwach budowlanych, firmach zajmujących się instalacją systemów teleinformatycznych, a także w firmach świadczących usługi serwisowe. Monterzy mogą pracować przy budowie nowych sieci telekomunikacyjnych, modernizacji istniejących systemów, a także przy konserwacji i naprawie urządzeń. Wielu monterów specjalizuje się w określonych dziedzinach, takich jak sieci światłowodowe, systemy antenowe czy infrastruktura komórkowa.
Podnoszenie kwalifikacji
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych po potwierdzeniu kwalifikacji INF.01. Montaż i utrzymanie torów telekomunikacyjnych oraz urządzeń abonenckich, może uzyskać dyplom zawodowy w zawodzie technik telekomunikacji po potwierdzeniu kwalifikacji INF.09. Uruchamianie i utrzymanie sieci telekomunikacyjnych oraz uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego branżowego.
Wymagane dokumenty
- podanie o przyjęcie na kwalifikacyjny kurs zawodowy
- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w zawodzie
Do pobrania
-
Podanie o przyjęcie na kurs
Pobrany dokument wydrukuj i wypełnij, a następnie dostarcz do sekretariatu szkoły.
Egzamin zawodowy
Ukończenie KKZ-u umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych w zakresie kwalifikacji INF.01. Montaż i utrzymanie torów telekomunikacyjnych oraz urządzeń abonenckich przeprowadzanego przez okręgową komisję egzaminacyjną w Łomży w naszej szkole. Osoba, która ukończy kwalifikacyjny kurs zawodowy i zda egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie oraz posiada wykształcenie średnie, otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w określonym zawodzie, tytuł zawodowy oraz prawo do wykonywania zawodu. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim ułatwiający potwierdzenie kwalifikacji we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Egzamin zawodowy - CKE
Czytaj więcejNewsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych kursach.