Szkolimy zawodowo
Branżowa Szkoła II Stopnia w Kętrzynie
Technik handlowiec
- System:Zaoczny
- Wiek:Od 18 lat
- Czas:2 lata
Technik handlowiec to osoba, która potrafi wykonywać zadania zawodowe z zakresu prowadzenia sprzedaży i prowadzenia działalności handlowej.
Od absolwentów tego kierunku kształcenia oczekuje się dobrej znajomości organizacji pracy, planowania i organizowania działalności handlowej z uwzględnieniem analizy wyników sprzedaży oraz organizowania własnego stanowiska pracy.
W procesie nauczania ważnym elementem jest przygotowanie uczniów do wykonywania zadań kontroli i oceny jakości, sprawdzania towarów przeznaczonych do sprzedaży, tj.:
- aktywnej komunikacji z klientem biznesowym
- organizowania i prowadzenia działań handlowych
- planowania działań sprzedażowych i monitorowanie ich efektów
Kwalifikacja zawodowa
- HAN.02. Prowadzenie działań handlowych
Realizowane przedmioty
Przedmioty ogólnokształcące: j. polski, j. angielski, matematyka i informatyka oraz przedmioty zawodowe: BHP, podstawy handlu, planowanie działań sprzedażowych i monitorowanie realizacji budżetu, zarządzanie działaniami handlowymi, organizacja gospodarki magazynowej, język obcy zawodowy, prowadzenie działań posprzedażowych, sporządzanie dokumentacji ekonomiczno- finansowej, praktyka zawodowa.
Kariera
Posiadacz dyplomu zawodowego w zawodzie technik handlowiec znajdzie pracę w Polsce i na obszarze Unii Europejskiej jako: handlowiec, przedstawiciel handlowy, kierownik działu handlowego, telemarketer, merchandiser, product manager, referent/specjalista/asystent ds. obsługi klienta, referent/specjalista/asystent ds. sprzedaży, referent/specjalista/asystent ds. zaopatrzenia, specjalista ds. zakupów, koordynator sprzedaży, kierownik punktu sprzedaży, konsultant ds. sprzedaży, doradca techniczno-handlowy.
Absolwent kończący szkołę w kierunku technik handlowiec może kontynuować naukę na studiach wyższych lub założyć własną działalność gospodarczą.
Wymagane dokumenty
- świadectwo ukończenia branżowej szkoły I stopnia
- zaświadczenie o zawodzie nauczanym w branżowej szkole I stopnia, którego zakres odpowiada pierwszej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w szkole branżowej II stopnia
- zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do nauki w danym zawodzie
- podanie o przyjęcie do szkoły
- dowód osobisty (do wglądu)
- 2 zdjęcia legitymacyjne
Do pobrania
Pobrany dokument wydrukuj i wypełnij, a następnie dostarcz do sekretariatu szkoły.
Praktyki zawodowe
Szkoła organizuje praktyki zawodowe u pracodawców, zapewniając słuchaczom rzeczywiste warunki pracy, właściwe dla nauczanych kwalifikacji. W cyklu kształcenia przewiduje się organizację praktyki zawodowej w wymiarze 140 godz.
Praktyka zawodowa musi być spójna z treściami i umiejętnościami realizowanymi przez szkołę w obszarze kwalifikacji. Okres współpracy z pracodawcami powinien uczniów przygotować do wejścia na rynek pracy i ułatwić zdanie egzaminu zawodowego w zakresie kwalifikacji.
Egzamin zawodowy
Nauka kończy się egzaminem z kwalifikacji zawodowej organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży odbywającym się w naszej placówce. Po pomyślnie zdanym egzaminie absolwent otrzymuje świadectwo kwalifikacji w zawodzie oraz dyplom tytułu technika. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim ułatwiający potwierdzenie kwalifikacji we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Słuchacze po zakończonej nauce otrzymują także świadectwo ukończenia szkoły i zdają egzamin maturalny.
Egzamin zawodowy - CKE
Czytaj więcejNewsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych kursach.