Szkolimy zawodowo
Branżowa Szkoła II Stopnia w Kętrzynie
Technik budownictwa
- System:Zaoczny
- Wiek:Od 18 lat
- Czas:2 lata
Kształcenie w zawodzie technik budownictwa jest oczekiwane przez rynek pracy, w którym nieustannie występują braki pracowników budowlanych na terenie Polski jak i krajów unijnych. Badania prowadzone przez Barometr Zawodów przewidują deficyt pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia w zawodach budowlanych na terenie Polski.
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik budownictwa powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji BUD.14. Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów:
- organizowania i kontrolowania budowlanych robót wykończeniowych
- organizowania i kontrolowania robót konstrukcyjno-budowlanych stanu surowego
- organizowania i kontrolowania robót związanych z utrzymaniem obiektów budowlanych w pełnej sprawności technicznej
- organizowania i kontrolowania robót związanych z zagospodarowaniem terenu budowy
- sporządzania kosztorysów robót budowlanych
Kwalifikacja zawodowa
- BUD.14. Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów
Realizowane przedmioty
Przedmioty ogólnokształcące: j. polski, j. angielski, matematyka i informatyka oraz przedmioty zawodowe: BHP, podstawy budownictwa, podstawy projektowania konstrukcji budowlanych, organizowanie robót związanych z zagospodarowaniem terenu budowy oraz wykonywaniem robót ziemnych, organizowanie robót budowlanych stanu surowego, organizowanie robót wykończeniowych, organizowanie robót związanych z rozbiórką obiektów budowlanych, sporządzanie kosztorysów robót budowlanych, język obcy zawodowy, praktyka zawodowa.
Kariera
Posiadacz dyplomu zawodowego w zawodzie technik budownictwa znajdzie pracę w Polsce i na obszarze Unii Europejskiej przede wszystkim w:
- administracji budynków
- biurach projektowo-budowlanych
- firmach zarządzających nieruchomościami
- laboratoriach budowlanych
- organach administracji państwowej i samorządowej w zakresie budownictwa
- przedsiębiorstwach budowlanych prowadzących duże budowy
- przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i dystrybucją materiałów budowlanych
- zakładach prefabrykacji konstrukcji żelbetowych, stalowych i drewnianych
Absolwenci szkoły mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą, otwierać własne firmy budowlane, w których będą zatrudniali innych.
Wymagane dokumenty
- świadectwo ukończenia branżowej szkoły I stopnia
- zaświadczenie o zawodzie nauczanym w branżowej szkole I stopnia, którego zakres odpowiada pierwszej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w szkole branżowej II stopnia
- zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do nauki w danym zawodzie
- podanie o przyjęcie do szkoły
- dowód osobisty (do wglądu)
- 2 zdjęcia legitymacyjne
Do pobrania
Pobrany dokument wydrukuj i wypełnij, a następnie dostarcz do sekretariatu szkoły.
Praktyki zawodowe
Szkoła organizuje praktyki zawodowe u pracodawców, zapewniając słuchaczom rzeczywiste warunki pracy, właściwe dla nauczanych kwalifikacji. W cyklu kształcenia przewiduje się organizację praktyki zawodowej w wymiarze 140 godz.
Praktyka zawodowa musi być spójna z treściami i umiejętnościami realizowanymi przez szkołę w obszarze kwalifikacji. Okres współpracy z pracodawcami powinien uczniów przygotować do wejścia na rynek pracy i ułatwić zdanie egzaminu zawodowego w zakresie kwalifikacji.
Egzamin zawodowy
Nauka kończy się egzaminem z kwalifikacji zawodowej organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży odbywającym się w naszej placówce. Po pomyślnie zdanym egzaminie absolwent otrzymuje świadectwo kwalifikacji w zawodzie oraz dyplom tytułu technika. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim ułatwiający potwierdzenie kwalifikacji we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Słuchacze po zakończonej nauce otrzymują także świadectwo ukończenia szkoły i zdają egzamin maturalny.
Egzamin zawodowy - CKE
Czytaj więcejNewsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych kursach.