nauka bez opłat
Szkolimy zawodowo
Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe w Olsztynie
Technik robót wykończeniowych w budownictwie
- System:Zaoczny
- Wiek:Od 18 lat
- Czas:1 rok (jedna kwalifikacja)
Praca w zawodzie technik robót wykończeniowych w budownictwie wykonywana jest przede wszystkim wewnątrz budynków, ale również na wolnym powietrzu. W pracy zawodowej wykorzystuje się maszyny i elektronarzędzia budowlane, pomiarowe, co wiąże się z narażeniem na hałas i wibracje, wykorzystuje się także różnorodne substancje chemicznych jak: farby, kleje, rozpuszczalniki, ponadto często pracuje w pomieszczeniach zapylonych, zatem warto brać ten fakt pod uwagę, gdy uczeń ma skłonności alergiczne oraz choroby układu oddechowego.
Technik robót wykończeniowych w budownictwie prawie zawsze pracuje w zespole ludzi. W czasie wykonywania pracy współpracuje ze swoimi zwierzchnikami i nadzorem technicznym. Często kontaktuje się z inwestorami obiektów budowlanych. Zdecydowana większość techników robót wykończeniowych w budownictwie pracuje w firmach wykonawczych. Technik robót wykończeniowych powinien mieć zdolności manualne i techniczne przydatne przy posługiwaniu się podczas pracy różnymi narzędziami i urządzeniami. Powinna charakteryzować go odpowiedzialność i zdyscyplinowanie, a także dokładność przy wykonywaniu zadań, co jest podstawą jakości i trwałości wykonanej pracy, a także wyczucie proporcji i estetyki, co ma wpływ na efekt końcowy jego pracy. W tej pracy ważna jest umiejętność nawiązywania kontaktów i bezkonfliktowego współdziałania ze współpracownikami. Przeciwwskazaniami do wykonywania zawodu są wszystkie choroby ograniczające sprawność ruchową, choroby układu kostno-stawowego oraz układu oddychania, w tym alergie.
Kwalifikacje zawodowe
- BUD.11. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych
- BUD.25. Organizacja, kontrola i sporządzanie kosztorysów robót wykończeniowych w budownictwie
Absolwent KKZ-u w zakresie kwalifikacji BUD.11. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
- montowania systemów suchej zabudowy,
- wykonywania robót malarskich,
- wykonywania robót tapeciarskich,
- wykonywania robót posadzkarskich,
- wykonywania robót okładzinowych.
Absolwent KKZ-u w zakresie kwalifikacji BUD.25. Organizacja, kontrola i sporządzanie kosztorysów robót wykończeniowych w budownictwie powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
- organizowania i kontrolowania robót związanych z zagospodarowaniem terenu budowy,
- koordynowania prac związanych z wykonywaniem robót wykończeniowych w budownictwie,
- organizowania i kontrolowania robót wykończeniowych prowadzonych w obiektach budowlanych,
- sporządzania kosztorysów robót wykończeniowych w budownictwie.
Kariera
Posiadacz dyplomu zawodowego w zawodzie technik robót wykończeniowych w budownictwie znajdzie pracę w Polsce i na obszarze Unii Europejskiej przede wszystkim w: administracji budynków, biurach projektowo-budowlanych, firmach zarządzających nieruchomościami, laboratoriach budowlanych, organach administracji państwowej i samorządowej w zakresie budownictwa, przedsiębiorstwach budowlanych prowadzących duże budowy, przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i dystrybucją materiałów budowlanych, małych przedsiębiorstwach remontowo-budowlanych.
Absolwenci szkoły mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą, otwierać własne firmy remontowo- budowlane, w których będą zatrudniać innych.
Wymagane dokumenty
- podanie o przyjęcie na kwalifikacyjny kurs zawodowy
- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w zawodzie
Do pobrania
-
Podanie o przyjęcie na kurs
Pobrany dokument wydrukuj i wypełnij, a następnie dostarcz do sekretariatu szkoły.
Egzamin zawodowy
Ukończenie KKZ-u umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży w naszej szkole. Osoba, która ukończy kwalifikacyjny kurs zawodowy i zda egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie i prawo do wykonywania zawodu w zakresie posiadanej kwalifikacji.
Osoba, która zda egzaminy z zakresu wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie, czyli uzyska świadectwa potwierdzające wszystkie kwalifikacje wyodrębnione w danym zawodzie oraz posiada poziom wykształcenia wymagany dla danego zawodu, w tym przypadku wykształcenie średnie, otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w określonym zawodzie, tytuł zawodowy oraz prawo do wykonywania zawodu. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim ułatwiający potwierdzenie kwalifikacji we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Egzamin zawodowy - CKE
Czytaj więcejNewsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych kursach.