Szkolimy zawodowo
Branżowa Szkoła II Stopnia w Iławie
Technik agrobiznesu
- System:Zaoczny
- Wiek:Od 18 lat
- Czas:2 lata
Zakres działalności zawodowej technika agrobiznesu obejmuje prowadzenie produkcji roślinnej, zwierzęcej oraz przetwórstwo żywności. Cechą wyróżniającą jest przygotowanie do prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze rolno-spożywczym, prowadzenia rachunkowości przedsiębiorstwa i rozliczeń podatkowych. Technik agrobiznesu może prowadzić działalność typowo rolniczą, przetwórstwo żywności, a także prowadzić działalność gospodarczą wraz z prowadzeniem niezbędnej dokumentacji. Technik agrobiznesu, po uzyskaniu kwalifikacji ROL.05. Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie, potrafi:
- organizować i realizować zadania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w agrobiznesie
- organizować i wykonywać prace związane z przetwórstwem spożywczym
- prowadzić dokumentację przedsiębiorstwa w agrobiznesie
Kwalifikacja zawodowa
- ROL.05. Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie
Realizowane przedmioty
Przedmioty ogólnokształcące: j. polski, j. angielski, matematyka i informatyka oraz przedmioty zawodowe: BHP, działalność gospodarcza w agrobiznesie, przetwórstwo rolno-spożywcze, rachunkowość i administracja w agrobiznesie, język obcy zawodowy, pracownia przetwórstwa rolno- spożywczego, pracownia organizacji przedsiębiorstwa agrobiznesu, praktyka zawodowa.
Kariera
Posiadacz dyplomu zawodowego w zawodzie technik agrobiznesu znajdzie pracę w Polsce i na obszarze Unii Europejskiej w gospodarstwach rolnych, grupach producentów rolnych, zakładach przetwórstwa rolno-spożywczego, przedsiębiorstwach produkcyjno-usługowych z branży rolno- spożywczej, jednostkach publicznych i niepublicznych obsługi sektora rolno-spożywczego. Absolwent kończący szkołę w kierunku technik agrobiznesu może kontynuować naukę na studiach wyższych lub założyć własną działalność gospodarczą
Wymagane dokumenty
- oryginał świadectwa ukończenia branżowej szkoły I stopnia lub zasadniczej szkoły zawodowej
- zaświadczenie o zawodzie nauczanym w branżowej szkole I stopnia lub zasadniczej szkole zawodowej, którego zakres odpowiada pierwszej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w branżowej szkole II stopnia
- zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do nauki w danym zawodzie
- podanie o przyjęcie do szkoły
- 1 zdjęcie legitymacyjne
Do pobrania
-
Podanie o przyjęcie do szkoły dla kandydatów pełnoletnich
-
Podanie o przyjęcie do szkoły dla kandydatów niepełnoletnich
Pobrany dokument wydrukuj i wypełnij, a następnie dostarcz do sekretariatu szkoły.
Praktyka zawodowa
Słuchacze zobowiązani są do odbycia praktyki zawodowej w liczbie 140 godzin.
Egzamin zawodowy
Nauka kończy się egzaminem z kwalifikacji zawodowej organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży odbywającym się w naszej placówce. Po pomyślnie zdanym egzaminie absolwent otrzymuje świadectwo kwalifikacji w zawodzie oraz dyplom tytułu technika. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim ułatwiający potwierdzenie kwalifikacji we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Słuchacze po zakończonej nauce otrzymują także świadectwo ukończenia szkoły.
Egzamin zawodowy - CKE
Czytaj więcejNewsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych kursach.