Facebook: Czcionka: Kontrast:

Centrum Szkoleń Branżowych w Olsztynie

Centrum Szkoleń Branżowych w Olsztynie

ul. Lubelska 33C
10-408 Olsztyn
tel. 89 526 84 62
tel. 507 124 198
e-mail: [email protected]
www:  csb.olsztyn.pl

Centrum Szkoleń Branżowych ZDZ to miejsce, które doskonale oddaje ducha naszego wieloletniego motto: „Szkolimy ludzi z pasją!”.

Jeśli chcesz się nauczyć fachu budowlanego, od najprostszych prac ręcznych, przez obsługę narzędzi do operowania sprzętem ciężkim – to jest to miejsce dla Ciebie. Jeśli to co robisz, chcesz robić lepiej – przyjdź do nas i odkryj nowe możliwości. Bycie profesjonalistą budowlanym to zawód, ale i powołanie – chcemy Ci pomóc w osiąganiu wyżyn doskonałości, wzniesieniu się na kolejny poziom, aby odczuwać zdrową dumę z dobrze wykonanej roboty. Jeśli chciałbyś podnieść umiejętności swoich pracowników, zrobić to szybko, sprawnie, bezpiecznie i z gwarancją sukcesu, to Centrum Szkoleń Branżowych ZDZ jest właściwym miejscem. Mamy pasję edukacyjną – i doskonale rozumiemy Twoją pasję budowlaną.

Centrum Szkoleń Branżowych to najmłodsza i zarazem najbardziej nowoczesna placówka edukacji zawodowej powołana przez Warmińsko-Mazurski ZDZ w 2015 roku. Jest to jednocześnie placówka najstarsza, bowiem pierwsze plany jej stworzenia narodziły się niemal z chwilą powstania samego W-M ZDZ, czyli w roku 1992. Naszym zamiarem było stworzenie placówki dydaktycznej, której brakowało w regionie – placówki, z której zadowoleni byliby najbardziej wymagający specjaliści z dziedziny budownictwa – dziedziny niezwykle szerokiej, podatnej na zmiany technologiczne i o niespotykanym w innych branżach nacisku na praktykę, a jednocześnie branży bardzo zaniedbanej edukacyjnie. Kadry budowlane szkolono byle jak i byle gdzie, a najczęściej w ogóle tego nie czyniono. Postanowiliśmy to zmienić.

Marzyło nam się stworzenie w województwie warmińsko-mazurskim Centrum Szkoleń Branżowych na miarę XXI wieku, z odpowiednimi warunkami do nauki obsługiwania sprzętu ciężkiego, z poligonem do ćwiczeń praktycznych z instalatorstwa i technologii wykończeniowych, z bezpieczną ścianką do szkoleń wysokościowych (montaż rusztowań, prace linowe), z nowoczesną spawalnią, z ultra-nowoczesnym centrum pomiarowym efektywności energetycznej, z pracownią komputerową dla projektantów i z niezliczonymi dalszymi aspektami. Było to przedsięwzięcie niesłychanie ambitne, wymagające czasu i ogromnego zaangażowania. Dziś możemy z dumą stwierdzić, że nam się to udało. Największa w regionie i jedna z nielicznych w Polsce placówek praktycznego kształcenia kadr budowlanych stanęła otworem.

CSB w liczbach:

 • 1,5 hektara powierzchni terenu
 • ponad 3 000 metrów kwadratowych powierzchni, przeznaczonej wyłącznie na edukację praktyczną
 • 9 sal szkoleniowych do zajęć teoretycznych
 • 9-cio stanowiskowa, nowocześnie wyposażona spawalnia
 • plac manewrowy o powierzchni 2 200 metrów kwadratowych, do nauki jazdy wózkami jezdniowymi, samochodami osobowymi i ciężarowymi, w tym z przyczepą
 • 3 000 metrów sześciennych piasku do nauki operowania koparką, koparko-ładowarką
 • 500 metrów, to łączna długość lin wykorzystywanych do szkoleń wysokościowych
 • 52 czujniki temperatury, czujniki wilgotności i prędkości wiatru, spięte w system pomiaru efektywności energetycznej budynków

Sami też nieustannie się doskonalimy i rozwijamy. Wdrożyliśmy system Zarządzania Jakością w Edukacji ISO 9001:2008, uzyskaliśmy akredytację Autodesku, Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Urzędu Dozoru Technicznego, Instytutu Spawalnictwa, Urzędu Regulacji Energetyki, i wiele innych. Nasze działania pozostają ściśle monitorowane przez przedstawicieli samorządów gospodarczych, m.in. Olsztyńskiej Izby Budowlanej, Polskiej Korporacji Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Warmińsko-Mazurskiej Agencji Energetycznej i wielu innych. Chcemy być blisko waszych zawodów, zawsze na czasie z nowinkami technicznymi, zapewniając najlepsze warunki do podnoszenia kwalifikacji kadr.

Zapraszamy do współpracy!

Planowane kursy

 • Egzamin F-GAZY

  Egzamin F-GAZY

  Planowane terminy kursów: FLUOROWANE GAZY CIEPLARNIANE (F-GAZY) – Egzamin 08.12.2023godz. 15:30 FLUOROWANE GAZY CIEPLARNIANE (F-GAZY) – Egzamin –godz. 15:30 miejsce: Gdańsk, ul. Kościerska 1A Zapisy: Centrum Szkoleń Branżowych 89 526 84 62, e-mail: [email protected]

  08 12 2023 | ul. Lubelska 33C, 10-408 Olsztyn

Formularz kontaktowy

Administratorem Twoich danych osobowych jest Warmińsko-Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie z siedzibą przy ul. Mickiewicza 5, 10-548 Olsztyn. Szczegóły na temat przysługujących Ci praw, w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Poprzez przesłanie wypełnionego formularza oświadczam, że zapoznałam/-łem się i akceptuję Politykę Prywatności.

Zobacz również

 • Ośrodek Szkolenia Kierowców WMZDZ

  Ośrodek Szkolenia Kierowców WMZDZ

 • Punkt Doradztwa i Szkoleń ZDZ w Elblągu

  Punkt Doradztwa i Szkoleń ZDZ w Elblągu

 • Centrum Edukacji ZDZ w Bartoszycach

  Centrum Edukacji ZDZ w Bartoszycach

 • Centrum Edukacji ZDZ w Biskupcu

  Centrum Edukacji ZDZ w Biskupcu

 • CENTRUM EDUKACJI ZDZ W BRANIEWIE

  CENTRUM EDUKACJI ZDZ W BRANIEWIE

 • Punkt Doradztwa i Szkoleń ZDZ w Działdowie

  Punkt Doradztwa i Szkoleń ZDZ w Działdowie


Copyright © wmzdz.pl Projekt i wykonanie: Estymo - strony www OlsztynEstymo