nauka bez opłat
Szkolimy zawodowo
Branżowa Szkoła I Stopnia w Kętrzynie
Murarz-tynkarz
- System:Stacjonarny
- Wiek:Do 18 lat
- Czas:3 lata
Murarz wykonuje z kamienia, cegły, rur i kształtek kamionkowych, bloczków, pustaków i podobnych materiałów konstrukcyjne i niekonstrukcyjne elementy budynków i budowli. Prowadzi w tym zakresie prace remontowe i konserwatorskie. Montuje z elementów kamiennych filary, kolumny, cokoły i ozdobne detale architektoniczne; wykonuje, naprawia i rozbiera różnego rodzaju piece grzewcze w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz piece, kotły i kominy przemysłowe. Wykonuje tynki zwykłe oraz ozdobne, ręczne i maszynowe w budynkach prywatnych oraz obiektach przemysłowych.
Kwalifikacja zawodowa
- BUD.12. Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich
Realizowane przedmioty
Przedmioty ogólnokształcące przewidziane dla szkół ponadpodstawowych oraz przedmioty zawodowe realizowane w ramach turnusów dokształcających.
Kariera
Murarz może pracować na stanowiskach tynkarsko-murarskich we wszystkich firmach budowlanych oraz rzemieślniczych zakładach remontowo-budowlanych. Może również wykonywać różne złożone prace murarskie i betoniarskie w podziemiach kopalń przy użyciu typowych narzędzi i sprzętu murarskiego według instruktażu dozoru górniczego oraz wykonywać, naprawiać i konserwować piece, kotły i kominy przemysłowe. Może także prowadzić własną firmę remontowo-budowlaną.
Podnoszenie kwalifikacji
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie murarz-tynkarz po potwierdzeniu kwalifikacji BUD.12. Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich może uzyskać dyplom zawodowy w zawodzie technik budownictwa po potwierdzeniu kwalifikacji BUD.14. Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów oraz uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego branżowego.
Wymagane dokumenty
- świadectwo ukończenia 8-klasowej szkoły podstawowej
- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki zawodu
- podanie o przyjęcie do szkoły
- 1 zdjęcie legitymacyjne
Do pobrania
Pobrany dokument wydrukuj i wypełnij, a następnie dostarcz do sekretariatu szkoły.
Praktyczna nauka zawodu
Praktyczna nauka zawodu odbywa się u pracodawców/rzemieślników zapewniających rzeczywiste warunki pracy. W pierwszym roku to dwa dni praktycznej nauki zawodu, zaś w klasie II i III to 3 dni.
Uczniowie podpisują z pracodawcą umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.
Wynagrodzenie za praktyki
- I klasa – nie mniej niż 8% przeciętnego wynagrodzenia czyli 569,94 zł
- II klasa – nie mniej ni z 9% czyli 641,18 zł
- III klasa – nie mniej niż 10% czyli 712,43 zł
Egzamin zawodowy
Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym w naszej szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Cech Rzemiosł Różnych. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych.
Egzamin zawodowy - CKE
Czytaj więcejNewsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych kursach.