nauka bez opłat
Szkolimy zawodowo
Branżowa Szkoła I Stopnia w Kętrzynie
Pracownik obsługi hotelowej
- System:Stacjonarny
- Wiek:Do 18 lat
- Czas:3 lata
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie pracownik obsługi hotelowej wykonuje prace prowadzenia działalności promocyjnej oraz sprzedaż usług hotelarskich; rezerwowania usług hotelarskich; wykonywania prac związanych z obsługą gości w recepcji; przygotowywania jednostek mieszkalnych do przyjęcia gości; przygotowywania i podawania śniadań w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie; przyjmowania i realizacji zamówień na hotelarskie usługi dodatkowe.
Kwalifikacja zawodowa
- HGT.03. Obsługa gości świadczących usługi hotelarskie
Realizowane przedmioty
Przedmioty ogólnokształcące przewidziane dla szkół ponadpodstawowych oraz przedmioty zawodowe w ramach turnusów doszkalających: podstawy hotelarstwa; utrzymywanie czystości i porządku w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie; przygotowywanie i podawanie śniadań; organizowanie usług dodatkowych w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie; język obcy zawodowy; bezpieczeństwo i higiena pracy.
Kariera
Absolwent kierunku może być zatrudniony w hotelach, motelach, pensjonatach, obiektach sanatoryjnych i wczasowych, ośrodkach wypoczynkowych. Jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży hotelarskiej.
Podnoszenie kwalifikacji
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie pracownik obsługi hotelowej po potwierdzeniu kwalifikacji HGT.03. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie może uzyskać dyplom zawodowy w zawodzie technik hotelarstwa po potwierdzeniu kwalifikacji HGT.06. Realizacja usług w recepcji oraz uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego branżowego.
Wymagane dokumenty
- świadectwo ukończenia 8-klasowej szkoły podstawowej
- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki zawodu
- podanie o przyjęcie do szkoły
- 1 zdjęcie legitymacyjne
Do pobrania
Pobrany dokument wydrukuj i wypełnij, a następnie dostarcz do sekretariatu szkoły.
Praktyczna nauka zawodu
Praktyczna nauka zawodu odbywa się u pracodawców/rzemieślników zapewniających rzeczywiste warunki pracy. W pierwszym roku to dwa dni praktycznej nauki zawodu, zaś w klasie II i III to 3 dni.
Uczniowie podpisują z pracodawcą umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.
Wynagrodzenie za praktyki
- I klasa – nie mniej niż 8% przeciętnego wynagrodzenia czyli 569,94 zł
- II klasa – nie mniej ni z 9% czyli 641,18 zł
- III klasa – nie mniej niż 10% czyli 712,43 zł
Egzamin zawodowy
Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym w naszej szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Cech Rzemiosł Różnych. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych.
Egzamin zawodowy - CKE
Czytaj więcejNewsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych kursach.