Facebook: Czcionka: Kontrast:

Prawo jazdy Kat. C+E

KATEGORIA C+E

CEL SZKOLENIA
 1. Zdobycie umiejętności kierowania samochodem ciężarowym z przyczepą (przyczepami).
 2. Poznanie zasad techniki jazdy samochodem ciężarowym z przyczepą (przyczepami) w różnych warunkach.
 3. Kształtowanie nawyków bezpiecznego kierowania zespołem pojazdów z uwzględnieniem zasad i przepisów ruchu drogowego oraz ogólnie przyjętych zasad kultury – wyrozumiałości, powstrzymywania się od agresji.
ZAKRES SZKOLENIA
 • 25 godzin jazdy praktycznej kat. C+E (Plac manewrowy: przygotowanie do jazdy, sprawdzenie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu, ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i do tyłu, parkowanie skośne, parkowanie prostopadłe, ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu; Jazda w ruchu drogowym).

ZAKRES UPRAWNIEŃ PO POZYTYWNIE ZDANYM EGZAMINIE, UPOWAŻNIA DO KIEROWANIA

 • Kategoria C+E uprawnia do kierowania pojazdem określonym odpowiednio w prawie jazdy kat. C łącznie z przyczepą (przyczepami).
 • Uprawnia do kierowania zespołem pojazdów składającym się z ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami)  lub pojazdu wolnobieżnego z przyczepą (przyczepami).
 • Uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w prawie jazdy dla kat. B+E.

INFORMACJE DODATKOWE, CZYLI KROK PO KROKU

 1. Dla pojazdów określonych w prawie jazdy kat C+E minimalny wiek do kierowania wynosi 21 lat. (Uwaga: minimalny wiek obniża się do 18 lat dla osób które uzyskały kwalifikację wstępną – kurs dla kierowców zawodowych trwający 280 godz., który kończy test kwalifikacyjny).
 2. Program szkolenia nie zawiera części teoretycznej.
 3. Szkolenie kończy praktyczny egzamin wewnętrzny.
 4. Koszt egzaminu państwowego to kwota 245 zł

Zobacz również

 • Kadry i płace

  Cel kursu Szkolenie jest adresowane  do osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy z zakresu funkcjonowania działu kadr i plac w małych / średnich / dużych firmach. W zależności od poziomu kwalifikacji i posiadanych kompetencji czas szkolenia w …

 • Szkolenie okresowe do prawa jazdy kategorii C1, C1+E, C i C+E

  SZKOLENIE OKRESOWE DO PRAWA JAZDY KATEGORII C1, C1+E, C i C+E CEL SZKOLENIA Przypomnienie wiadomości z zakresu szkolenia w racjonalnej jeździe, z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa. Aktualizacja wiedzy w zakresie zmian przepisów prawa i ich stosowania. …

 • Kwalifikacja wstępna uzupełniająca. Blok programowy C1, C1+E, C, C+E

  KWALIFIKACJA WSTĘPNA UZUPEŁNIAJĄCA  BLOK PROGRAMOWY C1, C1+E, C, C+E CEL SZKOLENIA Zdobycie umiejętności załadowania pojazdu zgodnie z wymaganiami przepisów bhp i zasadami prawidłowego użytkowania pojazdu. Zdobycie umiejętności optymalizacji zużycia paliwa oraz jazdy w warunkach specjalnych. …


Copyright © wmzdz.pl Projekt i wykonanie: Estymo - strony www OlsztynEstymo